yukari cik
X

Woodstock’a Gidiyoruz #1: 15 Ağustos 1969

Woodstock’a Gidiyoruz #1: 15 Ağustos 1969

82ekran için hazırlayan: Atakan Halıcı

Bahar geldi mi insanın kanı kaymaya, içi kıpır kıpır olmaya başlar. Hele bir de kendini müziğin eşsiz tınısına bıraktı mı tadından yenmez. Keza müzik, yeri geldi mi insanı bulutların üstüne çıkaracağı gibi yeri geldiğinde de zamanda yolculuğun kapısını aralar. Peki, tam da bu noktada gelmiş geçmiş en iyi müzik festivali olarak kabul edilen ve unutulmaz arasına adını yazdıran Woodstock 69’a ışınlanmaya ne dersiniz?

Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, The Who, Joe Cocker gibi dönemin en önemli müzisyenlerinin sahne aldığı aynı zamanda özgürlük ve barış sloganlarına da ev sahipliği yapan Woodstock 69 tam anlamıyla bir müzik şöleni. Eh, biz de dedik ki, madem havalar ısınıyor, herkesin içi kıpır kıpır olmaya başlıyor, o zaman heyecanın ve gençlik ateşinin filizlendiği yegane yere hep birlikte gidelim. Bu bağlamda Woodstock 69’un unutulmaz şarkılarını, müzisyenlerin sahneye çıkış sırasına ve şarkıları söyleyiş önceliğine göre tarihsel olarak sıraladık. Bir başka deyişle o büyülü festival, gün gün, saat saat sıralı bir şekilde huzurlarınıza geliyor! Dört gün sürecek olan ve Woodstock 69 ruhunu günümüze taşıyacak listelerden ilki için hiç durmayın, hemen dinlemeye başlayın!

[stextbox id=’info’ bwidth=’#fa6464′ ccolor=’fa6464′ bcolor=’fa6464′ bgcolor=’fa6464′ cbgcolor=’fa6464′ bgcolorto=’fa6464′ cbgcolorto=’fa6464′]82ekran Spotify hesabını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.[/stextbox]