yukari cik
X

Netflix Türkiye‘den Yeni Dizi: Fatma

Netflix Türkiye‘den Yeni Dizi: Fatma

Çağan Irmak‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve eşcinsel bir karakteri gerekçe göstererek çekimleri durdurulan Şimdiki Aklım Olsaydı‘dan sonra atacağı adımlar merak konusu olan Netflix Türkiye, Burcu Biricik‘in başrolünde yer aldığı yeni projesini duyurdu: Fatma!

Mart ayında yapılan lansman toplantısında Şimdiki Aklım Olsaydı, Yarına Tek Bilet, Sıcak Kafa, Atiye gibi projelerle birlikte müjdelenen Fatma‘ya dair çalışmalar hızlandı. Dizinin başrol oyuncusu Burcu Biricik‘in “Fatma’yı sizle tanıştırmak için sabırsızlanıyorum” mesajıyla yaptığı paylaşım heyecan dozajını ikiye katladı. Özellikle Netflix‘in geçtiğimiz hafta yaptığı Türkiye‘den çekilmeyi düşünmüyoruz açıklamalarının ardından duyurulan proje de dijital platformun söylemlerini güçlendiren bir adım olarak öne çıkıyor.

“Aramıza hoş geldin Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı!”

Burcu Biricik‘in ardından Netflix Türkiye‘nin de sosyal medya hesapları üzerinden “Aramıza hoş geldin Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı!” mesajıyla duyurusunu yaptığı dizinin senaryosu Özgür Önürme‘ye ait. Yönetmen koltuğunda ise son olarak Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmine imza atan Özer Feyzioğlu oturuyor. Dizinin başrollerinde Burcu Biricik‘e ise Cansu Dere, Nihal Yalçın, Gökçe Eyüboğlu gibi isimler eşlik edecek.

Hapisten çıktıktan sonra kaybolan kocasını arayan Fatma isimli bir temizlikçi kadının hikayesini ele alacak dizinin ne zaman izleyicisi ile buluşacağı belirsiz.