yukari cik
X

Masumiyet Müzesi Amazon Dizisi Oluyor!

Masumiyet Müzesi Amazon Dizisi Oluyor!

Türkiye’nin en önemli kalemlerinden Orhan Pamuk’un tüm dünyada bilinen eseri Masumiyet Müzesi, Amazon Prime tarafından diziye uyarlanıyor. Başrolde yer alacak isimse Hakan: Muhafız ile adını geniş kitlelere duyuran Çağatay Ulusoy!

Netflix’in dijital platform pazarındaki en büyük rakibi olan Amazon Prime, ilk Türkiye orijinali için kolları sıvadı. Netflix’in birçok ülkedeki projesini hayata geçiren Erik Barmack ve OGM Pictures tarafından hazırlanacak diziyi ranini.tv’nin kurucusu olan ve sektöre dair verdiği bilgilerle tanıdığımız Ranini duyurdu.

Dark, The Rain, Marsielle, O Mecanismo gibi tüm dünyada ses getiren işlere imza atan Erik Barmack imzası taşıyacak dizinin başrolü için kulislerde Kıvanç Tatlıtuğ’un adı geçse de Barmack’ın aklındaki yegane isim Çağatay Ulusoy. Ranini’nin haberine göre iki yıldır üzerine çalışan dizi büyük bir sürpriz olmadığı takdirde Çağatay Ulusoy başrolüyle de izleyicisi ile buluşacak.

 

[stextbox id=’info’ shadow=”false” bwidth=’#f5e664′ ccolor=’f5e664′ bcolor=’f5e664′ bgcolor=’f5e664′ cbgcolor=’f5e664′ bgcolorto=’f5e664′ cbgcolorto=’f5e664′]

Orhan Pamuk’un 2012 yılında yayımlanan romanının Yapı Kredi Yayınları tarafından paylaşılan tanıtım yazısı şöyle:

“1975’te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun’un hikâyesi: Hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, ‘Masumiyet Müzesi’ elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Masumiyet Müzesi’ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.”

 

[/stextbox]