yukari cik
X

Hafta Sonu BluTV’de Ücretsiz İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi

Hafta Sonu BluTV’de Ücretsiz İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi

Bu hafta sonu kapılarını sonuna dek açan ve ücretsiz olduğunu duyuran BluTV’de tek solukta izleyebileceğiniz onlarca dizi mevcut. Eğer hala ne izleyeceğinize karar veremediyseniz ve hafta sonunuza keyif katacak bir dizi arıyorsanız, sizin için hazırladığımız öneri listesine gelin göz atalım.

True Detective

Eminiz ki True Detective dizisini çoktan bitirdiniz. Ancak Matthew McConaughey’in canlandırdığı Rust karakteri gibi geçmişi bir polis merkezinde hatırlamak için ilk sezona yeniden başlamak şu günlerde iyi gelmez mi? En azından True Detective’nin en iyi  sezonunun hala ilk sezon olduğunu anımsayabilirsiniz.

Six Feet Under

Henüz küresel anlamda hayatımızda Netflix yokken HBO’nun dizileri milenyumu egale edecek diye düşündüğümüz maziye gidelim. Sadece BluTV seçkisindekiler içinde değil televizyon tarihinin en iyi dramalarından birine karantina vesilesiyle başlamak ya da onu yeniden izlemek bugün adına yapacağınız doğru bir tercih olmaz mıydı?

Deutschland 83

Burada bir isim geçirmek adına Deutschland antolojisinin yalnızca ilk sezonunu öne çıkarıyoruz ancak bu eşsiz dönem dizisini her karantina hafta sonunda bir sezon olarak binge’lerseniz 2021’e dizi zevki gelişmiş bir seyirci olarak gireceğinizin totemini yapabilirsiniz.

The Sinking of the Laconia

Eğer listedeki tüm yabancı dizileri bitirdim, bana daha özgün ve daha az popüler olan diziler gerek diyenlerdenseniz The Sinking of the Laconia fena bir keşif dizisi olmayabilir. Ve bu keşif dizisinin manidarlığı 1940’lardan gerçek bir macera/keşif öyküsü anlatmasında yatıyor olmalı. Blu TV sınıflandırmaları gibi iki bölümlük bu “çıtır çerez” dizi belki de listenin en hızlı izlenebilecek yapımı sıfatını taşıyordur.

Ordeal by Innocence

Dizi gurularının kendi aralarında “BBC dizisi” tanımlaması belki dışarıdan yalnızca prodüksiyonel bir başlık olarak görülebilir. Ancak daha önce sıkça BBC dizisi izleyenlerin aslında bu tanımın içeriğe de yapılan bir beklentiyi oluşturduğunu anlayacaklardır. Ordeal by Innocence hem bir o kadar davetkar hem de Agahta Christie fanlarını biraz kırdıracak bir yapım.

Bozkır

Taşrada geçen bir polisiyeyi hazır mısınız? Seyfi Amir ve Nuri Pamir eşliğinde küçük bir kasabada gerçekleşen seri cinayetlere odaklanan Bozkır, sakin duruşu ve şairane üslubuyla ülke sınırları içerisinde yapılmış eli yüzü düzgün polisyelerden biri.

7Yüz

Yedi farklı hikayeyi, yedi farklı bilinmez içinde kurgulayan 7Yüz, yer yer Black Mirror’a göz kırpan haleti ruhiyesiyle BluTV külliyatının en önemli eserlerinden.

Bartu Ben

Bartu Küçükçağlayan’ın senaryosunu kaleme aldığı ve Tolga Karaçelik’in yönetmen koltuğunda oturduğu Bartu Ben, adıyla müsemma bir şekilde Bartu’nun hayatına odaklanan sıkı bir durum komedisi.

Saygı

Behzat Ç.’nin antikahramanı Ercüment Çözer’in bir çizgiroman edasıyla arz-ı endam eden solo dizisiyle tanışmaya ne dersiniz? Bu hafta sonu Saygı’ya zaman ayırmak için belki de en doğru zaman!

Pavyon

Hazır evdeyken, Ankara’nın ışıltılı gece hayatına ışınlanmaya ne dersiniz? BluTV orijinal içeriği Pavyon, yıllar yılı şehir efsanesi olarak anlatılan gece hayatının merkezine odaklanıyor.