yukari cik
X

Emre Sefer imzalı “Babamın Öldüğü Gün” Fongogo’da Destek Bekliyor!

Emre Sefer imzalı “Babamın Öldüğü Gün” Fongogo’da Destek Bekliyor!

‘‘Cesur’’ ve ‘‘Mahallenin Bazı Kedileri’’ gibi yurtiçi ve yurtdışı festivallerden ödüllerle dönen kısa filmlerin yönetmeni Emre Sefer, yeni kısa film projesi ‘‘Babamın Öldüğü Gün’’ için Fongogo’dan desteklerinizi bekliyor.

Babamın Öldüğü Gün adlı kısa filmin çekim ve post süreci için destek çağrısında bulunan ekibin oyuncu kadrosunda oyuncu Muhteşem Yüzyıl, Babil ve Bozkır gibi dizilerden tanıdığımız Nur Fettahoğlu ile Elimi Bırakma, Aşk 101 ve son olarak Maraşlı dizisinde gösterdiği performansla beğeni toplayan Alina Boz yer alıyor. İki oyuncu filmde babalarının cenazesinde bir araya gelen Hale ve Sema adındaki kız kardeşleri canlandıracak. Filmin çekimlerinden önce destek videosunda bir araya gelen ikili, proje için çok heyecanlı olduklarını belirtti.

İstanbul’da yaz aylarında çekilmesi planlanan filmin konusu ise şöyle:

Babalarını kaybeden Sema (Nur Fettahoğlu) ve Hale (Alina Boz) cenazede bir araya gelir. Araları bozuk olan ikili, cenaze sonrasında birlikte eve doğru dönerler. Hale, hasta babasına aylarca bakmış ve Sema yanlarına hiç uğramamıştır. Bu durumu dert haline getiren Sema, Hale ile tartışmaya başlar. Yolda hiç ummadıkları bir olayla karşılaşırlar ve bu durum onları vicdanı ve aklı arasında bir tercih yapmaya zorlayacaktır.

Babamın Öldüğü Gün adlı projeyi hayata geçirmek için destek olmak için Fongogo sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

*Mahallenin Bazı Kedileri filmini BluTV’den izleyebilirsiniz