yukari cik
X
Ahmet Toğaç

1995 yılında Erzurum’da doğdu. Mayıs 2019’da İstanbul Okan Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli web sitesi ve dergilerde film kritikleri yazdı. Bitirme projesi olarak hazırladığı Kulak Misafiri adlı ilk kısa filmini yaptı. Şu an Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde yüksek lisans yapmaktadır.

Atakan Halıcı

Çocuk yaşlarda tanıştığı sinema, çeşitli sanatlara ilgi duymasına neden oldu. Bu süre zarfı içerisinde bolca izledi, dinledi ve yazdı. Şimdilerde hayat mücadelesine devam ederken öte yandan ise 82ekran'a keşif listeleri hazırlıyor.

Gürhan Kırımlılar

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bİlgisayar bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli sektörlerde bilişim alanında çalıştı. 82ekran ailesinin bir parçası olarak desteğine devam etmektedir.

Hasan Keşke

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Felsefe mezunu… Çocuk yaşlardan itibaren izlemeye merak salan Hasan, dizi ve sinema dünyasına kendini kaptırdıktan sonra üçlü koltuktan kalkmayı pek beceremedi. Bu süre zarfı içerisinde bolca dinledi, izledi ve göbek yaptı. Şimdilerde ise çok sevdiği dizileri, zevk alarak izlediği filmleri 82ekran’a yazmakla meşgul.

Kaan Okan

Kendisi 1989 İzmir doğumludur, sinema ile fazlasıyla münasebete sahip… Kısa film senaryoları ve geniş bir sinema kitaplığı bulunan bir zad… Fotoğraf, gezi ve müzik hobileri arasında.

Merve Gizem Uğur

Küçük yaşlardan beri dünyayı anlamak asıl gayesi oldu. Gizem için film izlemek ve filmler hakkında konuşmak nefes almak gibi.Şimdilerde Mimar Sinan Üniversitesi, Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine devam ediyor ve hala daha ona bir kaosu andıran dünyayı anlamaya, anladıklarını insanlarla paylaşmaya çalışıyor.

Özlem Yenilmez

Ağustos 1994'te Ankara'da doğdu. Küçüklüğünden beri "Yaptığımın daha iyisini nasıl yapabilirim?" sorusuna cevap aradı. O sırada okudu, izledi ve en mutlu olduğu yerlerde yazdı. Bunları yaparken bir baktı ki İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümüne düşmüş ve mezun olmuş. O sırada reklamcılığı da denedi ama anladı ki yolları benzeşse de ayrıydı. Arayışını kültür-sanat yazarlığında buldu ve hayatını bu yönde şekillendirme kararı aldı.

Polat Öziş

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda, Sinema Topluluğu'nun başkanlığını üstlendi ve bununla her daim gurur duydu. Mezun olduktan sonra sinema yazarlığına başladı. Hali hazırda dahi Öteki Sinema ve Cinedergi'de çok sevdiği filmler hakkında konuşmaya devam ediyor. Aynı zamanda kuruluşu için büyük çaba sarf ettiği 82ekran'ın da Genel Yayın Yönetmeni. En büyük tutkusu sinemanın ise peşini bırakmamaya yeminli.

Selen Turna

1995 Rize doğumlu. Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümü mezunu. Şimdilerde aile danışmanlığı konusunda kendini geliştiriyor. Küçüklüğünden beri hep sinemayla yakın ilişkiye sahip oldu. Farklı bir alanda çalışsa da kalbi sinema için atmaya devam ediyor. İzlediği yapımlar üzerine yazmaksa en büyük hobisi.