yukari cik
X

BluTV Yeni Projelerini Müjdeledi!

BluTV Yeni Projelerini Müjdeledi!

BluTV, pandemi sonrası yeni özel yapımları izleyiciyle buluşturmak için hazırlıklarına devam ediyor. “Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi” ve Levent Cantek ile Volkan Sümbül imzası taşıyan Yeşilçam konulu bir dizinin yanı sıra BluTV’nin ilk özel yapım sinema filmi olan “İnsanlar İkiye Ayrılır” çekimlere başlamak için karantina sonrasını bekliyor.

Pandemi nedeniyle evlerde geçirdiğimiz günler sinema ve dizi sektörünü de yakından etkiledi. Salgın riski nedeniyle dizi ve film setlerinde çekimlere ara verildi, yeni projeler ise ertelendi. BluTV ise bu dönemde yeni özel yapımlar için planlamalarını sürdürüyor. BluTV Dramalar Müdürü Sarp Kalfaoğlu, “Şu anda çekimlere bir süre ara verilmiş olsa da izleyicilerimiz için yeni yapımlar planlamaya devam ediyoruz. Pandemi sürecini atlatmamızın ardından hızla çekimlere başlanacak ve ilgi çekici içerikler izleyicisine kavuşacak. Türkiye’nin ilk dijital spin-off’u olma özelliğini taşıyan “Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi” ve tozpembe görünen Yeşilçam sinemasının perde arkasının anlatıldığı dizi gibi heyecan verici içeriklerin yanı sıra ilk özel yapım sinema filmimiz olan “İnsanlar İkiye Ayrılır” ile izleyicilere yeni içerikler sunmaya devam edeceğiz” sözleriyle BluTV izleyicisine müjdeli haberleri verdi.

Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi

Dizi, Türkiye kurmaca tarihinin fenomen anti-kahramanı Ercüment Çözer’in hikâyesini anlatacak. Usta oyuncu Nejat İşler’e, Helen rolüyle Miray Daner, Savaş rolü ile Boran Kuzum’un eşlik edeceği diziyi BluTV Dramalar Müdürü Sarp Kalfaoğlu şu sözlerle tanıttı: Saygısızlığa karşı inisiyatif alan bir sosyopat Ercüment Çözer. Bu karakter, günün birinde iki gençle karşılaşıyor. Olay da orada karmaşık hale geliyor. Çünkü bu iki gencin, kendisiyle aynı fikir doğrultusunda hamle yaptığını fark ediyor. Burada şöyle bir güzel bir şey var. Behzat Ç. evreninden farklı olarak bir medya eleştirisi yapacağız. Medyada ne olup bittiğini ve yaşanan hikâyelerin nasıl aktarıldığını göstereceğiz. Miray Daner ve Boran Kuzum’un hayat verdiği Savaş ve Helen karakterleri ile Ercüment tanışacak ve bazı noktalarda aşk bazı noktalarda da nefret ilişkisi olacağı çatışmalarla dolu bir serüvene atılacak. Savaş bazı noktalarda aşkı ve vicdanı arasında kalacak; Helen ise bir dönüşüm içine girecek. En önemlisi ise Ercüment Çözer’in çocukluğuna gideceğiz. İstanbul’da nasıl yaşıyor noktasına eğilip, Ercüment’in nasıl Ercüment olduğunu vurgulayacağız.

İnsanlar İkiye Ayrılır

BluTV’nin ilk ‘özel yapım’ sinema filmi İnsanlar İkiye Ayrılır, bankaların çeşitli sebeplerden peşine düş-e-medikleri borçları satın alıp, her ne pahasına olursa olsun tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirketin çalışanlarının hikâyesinin anlatılıyor. BluTV’nin çok sevilen ve 7 bölümden oluşan antolojik dizisi 7YÜZ’ün ek bir bölümü gibi tasarlanan projenin tasarımcı, yönetmen ve senarist koltuğunda Karışık Kaset (2014) filminden tanıdığımız Tunç Şahin oturuyor.

Yeşilçam’dan heyecan verici bir hikaye geliyor

İlk sezon senaryo yazım süreci tamamlanan ve 1960’lara doğru bir yolculuk gerçekleştirecek Yeşilçam merkezli dizi, “Bir film yaparım, hastalar iyileşir, mevsim değişir” diyen uslanmaz âşık Semih Ateş’in hikâyesini anlatıyor. Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı kod adlı dizinin senaristliğini Bozkır ve Halka dizileriyle adından sıkça söz ettiren Levent Cantek ile Halka, Ölümlü Dünya (2017) ve Nadide Hayat (2014) projeleriyle aklımıza kazınan Volkan Sümbül üstleniyor.