yukari cik
X

2019’un Hayal Kırıklıkları

2019’un Hayal Kırıklıkları

Her yıl merakla beklediğimiz yapımlar, kimi zaman büyük bir hayranlığı beraberinde getirirken, kimi zaman da koca bir hayal kırıklığı yaratır. Ve doğruyu söylemek gerekirse, en çok da o hayal kırıklıkları aklımızda kalır. Peki, sinema ve dizi dünyası adına 2019’u geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde, yılın hayal kırıklıklarını hatırlamaya ne dersiniz? 82ekran yazarları olarak, bizleri hayal kırıklığına uğratan, beklenen performansı sergileyemeyen dizi ve filmleri sizler için listeledik.

Gizem Uğur

1. Once Upon A Time in Hollywood

Once Upon A Time in Hollywood, Quentin Tarantino’nun geçmişteki efsaneleşmiş filmleri nedeniyle pek çok sinemaseverde büyük beklentiler yaratmıştı. Fakat beyaz perde de bizi kötü bir sürpriz bekliyormuş. Film oyunculuklarıyla övgüyü hak etse de maalesef hikayesindeki kopukluklar, zaman kurgusu vb. nedenlerle seyirciyi içine almayı başaramadı ve pek çok sinemaseverin beklentilerini karşılayamadı.

2. The Irishman
3. The Witcher

4. Glass
5. X-Men: Dark Phoenix

Furkan Erkan

1. Star Wars: Rise of Skywalker

42 yıllık bir destanın sonuna gelirken maalesef güç bizimle değildi. Çünkü Disney’in üçlemesi zaten pek parlak gitmezken, Rian Johnson’ın 8. bölümdeki radikal kararları, son filmi fena halde etkilemiş. Bir yandan o taraf telafi edilmeye çalışılırken, diğer tarafta ise neyin ne olduğu belli olmayan, belli olsa da yanıtının tatmin etmediği bir koşuşturmacanın içerisine girdik. Tüm bunların üstünü kapamak adına yapılan nostaljik göndermeler karşısında da fazlaca doyduğumuzu düşünüyorum. Beklenen sonuç da çok şaşırtmadı esasında ama ortaya bu kadar kötü olmasını da beklemiyordum.

2 .Once Upon a Time in Hollywood
3. Hellboy

4. Glass
5. The Lion King

Ahmet Toğaç

1. Black Mirror – 5. Sezon

Özellikle Smithereens bölümü merkezinde bu sezon, Black Mirror’un teknofobisini metot olmaktan çıkartıp işlevsiz bir fon haline getiren dizi bu senenin en büyük hayal kırıklığını büyük farkla önde götürüyor. Dileriz ki yıllar sonra Black Mirror bu sezon yüzünden kötü hatırlanacak bir diziye dönüşmez.

2. Dark – 2. Sezon
3. Behzat Ç
4. Pet Semetary

5. The Naked Director

Polat Öziş

1. Once Upon A Time in Hollywood

Quentin Tarantino’nun destansı oyuncu kadrosuyla izleyicisini selamladığı Once Upon A Time in Hollywood, kopuk kurgusu, bütünlükten uzak hikayesi ve izleyicisini oyalayan tavrıyla yalnızca bu yılın değil, aynı zamanda 2010’ların da en büyük hayal kırıklıklarından biri. Düşünsenize, tarihin en iyi yönetmenlerinden olan Tarantino, Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, Margot Robbie ve Al Pacino gibi yıldızlarla buluşuyor ve ortaya böylesi pespaye bir iş çıkıyor. Olacak iş değil!

2. Stranger Things – 3. Sezon
3. Karakomik Filmler
4. A Rainy Day in New York

5. Glass

Atakan Halıcı

1. El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino, bir veda filminden ziyade dizinin alelade bir bölümü gibi gözüken, durağan ve bu nedenle de hayal kırıklığı yaratan bir yapım.

2. Hellboy
3. X-Men: Dark Phoenix
4. Avengers: Endgame

5. John Wick 3: Parabellum

Hasan Keşke

1. Star Wars: Rise of Skywalker

Star Wars: The Last Jedi ile veteran karakterlerin hiç edilmesinin ardından gelen bu film, her ne kadar önceki filmin hatalarını düzeltmeye çalışsa dahi hayal kırıklığı olmaktan kurtulamıyor. Baştan sona heyecansız ve oldu bittiye gelmiş bir film.

2. Once Upon a Time in Holywood
3. The Name of the Rose (Dizi)
4. American Gods 2
5. Behzat Ç.

Ömer Aytimur

1. Once Upon A Time in Hollywood

Quentin Tarantino’yu bu kadar şımarık görmemiştim. Film uzun süresine ek olarak komplike şekilde gelişmesi Once Upon A Time in Hollywood’u yılın hayal kırıklığı yaratan yapımı hale getiriyor.

2. In My Room
3. IT 2
4. Pokemon Detective Pikachu
5. Organize işler 2: Sazan Sarmalı