yukari cik
X

2019’un En İyi Dijital Platform Dizileri

2019’un En İyi Dijital Platform Dizileri

Dizi izleme alışkanlığımızı değiştiren ve iyiden iyiye hayatımızın merkezine yerleşen dijital platformlar, bu yıl da en iyi yapımları izlediğimiz yerler oldu. İtiraf etmek gerekirse neredeyse tüm dizileri, Netflix ve muadili platformlardan takip eder hale geldik. Eh bu da niceliğin artmasına olanak tanıdı. Tabii niteliğin ne denli arttığı ise ayrı bir tartışma konusu. Peki, tam da bu noktada yılın en iyi dijital platform dizilerine göz atmaya ve yerli-yabancı ayırt etmeksizin, saatlerimizi ayırdığımız usta işi dizileri bir çırpıda hatırlamaya ne dersiniz? 82ekran yazarları olarak, bu yıl izlediğimiz en iyi dijital platform dizilerini sizler için listeledik.

Not: Herhangi bir dijital platformda yayınlanmamasına rağmen, yılın en iyilerinden olan bazı diziler de listeye dahil edilmiştir.

Atakan Halıcı

Sex Education

Netflix’in bu yıl kullanıcılarına sunduğu en büyük sürprizlerden olan Sex Education, eğlencesi ve içine çeken olay örgüsüyle açık ara yılın en iyilerinden.

How to Drug Sell Online (Fast)
Chernobly
The Witcher
Russian Doll

Gizem Uğur

Fleabag

Phoebe Waller-Bridge’in harika oyunculuğuyla birleşen izleyicilerin alışık olmadığı başkarakter, cinsel tabuları bize sorgulatıyor ve yıkıyor. Fleabag, şimdiden İngiliz komedisinin en iyileri arasında gösterilmeye başlandı.

After Life
The Kominsky Method
Chernobyl
Mindhunter

Ahmet Toğaç

Handmaid’s Tale – 3. Sezon

Sene sonu geldiğinde yine “ne zaman başladın da ne zaman bittin” diye andığım dizi sezonlarının başında gelen Handmaid’s Tale “nasıl daha iyisini yapabiliyorsunuz?” kıskançlığı ve hayranlığı altında izlediğim yapımlardan biri oldu. Dizi dünyasının sinematik atmosfer kurma ve kompleks karakterler üretme başarısını, bir önceki sezonların ve başka yapımlarla kıyasladığında bir üst çıtaya koyuyor. Büyük anlatısını finale erdirmeye giderken her tarzdan seyirciyi böyle politik olma potansiyeline sahip bir öykünün içine alıyor.

Chernobyl
Fleabag – 2.sezon
The Spy
The Movies That Made Us

Ömer Aytimur

When They See Us

Draması ve gerçek olaylardan esinlenilmesi hasebiyle izleyicisine içine çekiyor ve yılın en iyilerinden olarak anılmayı fazlasıyla hak ediyor.

Chernobyl
Fleabag
Dark
Bojack Horseman

Furkan Erkan

Doom Patrol

Doom Patrol benim bu yıl en sevdiğim diziydi çünkü bir grafik roman okumanın tadı ve deneyimini sonuna kadar veriyordu. Karakterlerini kendi hallerine bırakan, formüllerden ve kalıplardan uzak ama bir o kadar da derin ve komik bir çizgi roman uyarlamasıydı Doom Patrol. Deadpool’dan sonra sıkça karşılaştığımız kendini alaya alma ve dördüncü duvarı yıkma konseptinin de en seçkin örneklerinden biriydi.

Euphoria
Chernobyl 
Watchmen 
The Mandalorian

Polat Öziş

After Life

Karanlık bir ruh halini terk etmenin anahtarını “umut” olarak işaret eden ve Ricky Gervais’in muazzam performansıyla taçlanan After Life, kendine has kara mizahı ve hayata dair ofansif söylemleriyle görüp görebileceğimiz en özel anlatılardan biri.

Pavyon
How to Sell Drugs Online (Fast)
The Spy
The Mandalorian

Hasan Keşke

The Witcher

Game of Thrones’un bitişinin ardından, onun boşluğunu dolduracak bir yapım arayanlar için en iyi seçenek. (şimdilik).

The Boys
Watchmen
Chernobyl
Fleabag