yukari cik
X

2018’in Hayal Kırıklıkları

2018’in Hayal Kırıklıkları

Her yıl merakla beklediğimiz bir dizi, vizyona girmesini iple çektiğimiz bir film muhakkak ki olur. Bu buluşmalar kimi zaman beraberinde büyük bir aşkı getirirken, kimi zaman da koca bir hayal kırıklığı yaratır. Ve itiraf etmek gerekirse, en çok da o hayal kırıklıkları aklımızda kalır. Peki, sinema ve dizi sektörü adına verimli olarak adlandırabileceğimiz 2018 yılını geride bırakmaya hazırlanırken, bu yılın hayal kırıklıklarını hatırlamaya ne dersiniz? 82ekran yazarları olarak, bizleri hayal kırıklığına uğratan, beklenen performansı sergileyemeyen dizi ve filmleri sizler için listeledik.

Ahmet Toğaç

2018’in film ve dizi endüstrisi kapsamında bereketli bir yıl olduğunu düşünenlerdenim. Ancak bu başlık altındakiler ne yazık ki bu bereketten paylarına düşeni alamayanlar olarak hatırlanacaklar. Büyük iddialarla ortaya çıkıp etik, dramatik veya biçimsel sorunlarının altında boğulup belki de hatırlanmaz olacaklar.

Capernaum
Bomb: A Love Story
Cam
Yaşamayanlar
He’s Out There

Gizem Uğur

Yaşamayanlar

Yaşamayanlar, içinde yer alan popüler oyuncu kadrosu ve gösterim öncesi yapılan reklamlarıyla seyirciye çok şey vadeden bir yapım iken, gösterimi sonrası tüm o popüler oyuncu kadrosunun ve reklamların aslında bir balon olduğu da ortaya çıktı. Dizi gerek senaryosu gerekte çekimler vb. teknik eksiklikleri benim için 2018 yılının hayal kırıklığı oldu.

Suspiria
Venom
Chilling Adventures of Sabrina
The Protector

Polat Öziş

Capernaum

İtiraf etmem gerekir ki Nadine Labaki imzalı Capernaum bu yıl en merakla beklediğim işlerdendi. Nitekim yönetmenin daha önceki projelerine baktığımızda beklentinin de arşa çıkması kaçınılmazdı. Ancak film, doğru tasarlanmış hikayesini ajitasyona sırtını dayayarak heba ediyor ve tüm dinamiklerini alaşağı ediyor. Bu da Capernaum’u tam anlamıyla yılın hayal kırıklığı olarak nitelendirmemizi ve Nadine Labaki’nin kaçtığı kolaycılık tuzağını eleştirmemize neden oluyor.

Venom
Maniac
Dudullu Postası
Yaşamayanlar

Elçin Arıcan

Downsizing

Matt Damon, Christopher Waltz gibi muhteşem oyunculukları içinde barındıran ve sıra dışı konusuyla çok daha iyi yerlere gelebilecekken büyük hayal kırıklığı oldu benim için. İzleyiciyi sıkan ve filmin sonlarına doğru iyice saçmalayan, sadece ilk yarım saati güzel eli yüzü düzgün diyebileceğimiz bir film.

Ocean’s 8
England Is Mine
Zoe
The Mercy

Hasan Keşke

Yasamayanlar

BluTV’nun inanılmaz bir beklenti yarattığı (reklam, bütçe vs.) ancak bunu karşılayamadığı ve tam manasıyla yere çakılan dizisi Yaşamayanlar, açık ara yılın en büyük hayal kırıklığı.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
The Protector
Venom
Suspiria

Özlem Yenilmez

Insatiable

Yılın en duyarsız, olumsuz tepkiler alan ve kimseyi umursamayan dizisi olmasına rağmen ikinci sezonuna devam edilecek olması büyük bir hayal kırıklığı olmaya devam ediyor.

The Nun
Bohemian Rhapsody
Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları
Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi