yukari cik
X

2018’in Underrated İşleri

2018’in Underrated İşleri

2018’i uğurlamaya hazırladığımız şu son günlerin en eğlenceli yanlarından birisi de hiç kuşku yok ki yıl sonu listeleri. En iyilerin belirlendiği bu listeler, tüm yılı da gözden geçirmemize fırsat tanır. Malumunuz, sinema ve dizi dünyası adına hiç de fena olmayan bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ee tabii, iyiler kadar gözden kaçanları da değerlendirmek gerekir. Hele hele bu yapımlar değerinin altında kalmış ya da hak ettiği ilgiyi görememişse, onlar hakkında konuşmak da elzem oluyor.  Biz de bu vesileyle, 82ekran yazarları olarak 2018’in en “underrated” projelerini, dizi-film ayırmaksızın sizler için listeledik. İşte, karşınızda yılın asıl konuşulması gereken işleri.

Polat Öziş

The Kominsky Method

Hem hayatın kendisi kadar hüzünlü hem de çene kaslarına jimnastik yaptıracak kadar komik. Özellikle sulu zırtlak komedilerden sıkılanlar için The Kominsky Method’un olgun mizahı ilaç mahiyetinde! Ne var ki bu harikulade dizi, bu yıl hak ettiği ilgiyi göremeyenlerden. Siz siz olun, ortamlarda pek de lafı-sözü açılmayan bu içten diziyi kaçırmayın!

Tiempo compartido
Arada
American Animals
Blindspotting

Ahmet Toğaç

We The Animals

Daha kişisel bir 2018 listesi yapıyor olsaydım We The Animals’ı yılın en iyi sinema filmi listesinde birinci sıraya koymaktan hiç çekinmezdim. Ancak bir tasnif yapmak gerekliliği düşünüldüğünde, Jeremiah Zagar yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metraj kurmaca filmiyle sekiz yaşındaki bir erkek çocuğunun fantezi dünyasını ve trajedisini etkileyici biçimde sinemaya aktarıyor.

In the Aisles
Those Who Are Fine
Silent Mist
Invasion 

Gizem Uğur

The Rain

The Rain, Netflix yapımı bir dizi olmasına rağmen bence Netflix’in Dark vb. yapımlarda yakaladığı ilgiyi yakalayamayan bir yapım oldu. Fakat The Rain bence hiçte yabana atılmayacak bir hikayeye sahipken, oyunculukların yetersizliği nedeniyle kendini seyirciye pek sevdiremedi.

Bodyguard
The Favourite
Narcos: Mexico
Picnic At Hanging Rock

Elçin Arıcan

The Florida Project

Film, geleceğin hiçbir şey vaat etmediği küçük çocukların hayaller ülkesinin arka sokaklarındaki yaşamlarına odaklanıyor. “Tangerine” ile sinema dünyasına yeni bir dil kazandıran Sean Baker, aklımdan çıkmayan sahneleri ile bu yıl hak ettiği değeri görmeyen filmler kategorisinde en başta yer almalıdır.

Una Mujer Fantástica
Foxtrot
Charleston
Kelebekler

Hasan Keşke

Sharp Objects

HBO yapımı Sharp Objects, yılın en iyilerinden olmasına rağmen izleyici nezdinden kendini bir türlü kabul ettiremedi. Bu nedenle diziyi de senenin en underrated işlerinden biri olarak göstermek mümkün.

The Terror
Patrick Melrose
Castle Rock
Distrito Salvaje