yukari cik
X

2017’nin En İyi Dijital Platform Dizileri

2017’nin En İyi Dijital Platform Dizileri

2017 yılı, dijital platformların hayatımızda iyiden iyiye söz sahibi olduğu bir zaman dilimini temsil ediyor. Hali hazırda Netflix gibi, dünyada bu işin öncüsü sayılabilecek bir platformun orijinal dizilerini keyifle izlerken, onun yerli muadilleri olarak gösterebileceğimiz BluTv ve puhutv’nin de piyasaya girmesi, nitelikli yapımların artmasına da zemin hazırladı. Bu sebeple yıl içerisinde izlediğimiz dizi sayısında da epey bir artış meydana geldi. Yerli-yabancı ayırt etmeksizin, saatlerimizi ayırdığımız usta işi dizileri bir çırpıda hatırlamaya ne dersiniz? 82ekran yazarları olarak, bu yıl izlediğimiz en iyi dijital platform dizilerini sizler için listeledik.

Ahmet Toğaç

 1. Twin Peaks: Sinema listesini belirlerken girdiğim nostaljik havaya dizi dünyası için de girerek 2017’nin benim nazarımda en iyi dizisinin Twin Peaks olduğunu söyleyeceğim. David Lynch’i yeniden Twin Peaks’le görmek tüm iyileri bir kenara bırakmaya değer.
 2. Stranger Things 2
 3. Santa Clara Diet
 4. Masum
 5. Victoria

Serel İğrek

 1. Stranger Things: Aslında Sense 8 ile çok git geller yaşadığım Stranger Things, ikinci sezon final sahnesi ile ekranın baş aşağı dönmesiyle birlikte benim de fikrimi baş aşağı değiştirmiştir. Görsel anlamda zaten üst düzeyde olan dizi, ilginç konusu ve sürükleyici maceraları ile kuşkusuz bu senenin en çok konuşulanları arasında. Sadece dizi olarak değil sanatsal anlamda da Stranger Things bu sene oldukça fazla başroldeydi.
 2. Masum
 3. Sense 8
 4. The Crown
 5. 7Yüz

Polat Öziş

 1. Masum: Malum, ülkemiz tam anlamıyla bir dizi cenneti. Her yıl onlarca yapım görücüye çıkıyor ve bayağılaşmış hikayeleriyle unutulmaya anında yüz tutuyor. Ancak, BluTv’de yayınlanan Masum, gerek hikayesi gerekse usta işi biçimiyle ve en önemlisi makul süresiyle tarihin en iyi yerli dizileri arasına adını çoktan yazdırmış vaziyette. Bu da Masum’u, yılın en fazla önem arz eden ve örnek alınması gereken işlerinden biri haline getiriyor.
 2. Stranger Things 2
 3. Narcos
 4. The Handmaid’s Tale
 5. Fi

Hasan Keşke

 1. Mindhunter: Senenin en iyilerini belirlerken, bu yıl yeni başlayan yapımları seçmeye özen gösterdim. Zirveye yazdığım Mindhunter ise iki adamın yollarda geçen macerasını konu alıyor. Hikâyenin kendisi ise seri katillerin ruhsal yapısını anlamak üzerine kurulu. Artı olarak David Fincher’ın parmağı da değiyor! Daha ne olsun?
 2. The Punisher
 3. Dark
 4. American Gods
 5. Masum

Özlem Yenilmez

 1. The Punisher: Daredevil’ın 2. sezonunu izlememden bu yana büyük bir sabırsızlıkla beklediğim The Punisher konusunda en çok korktuğum şey, dizinin beklentilerimden düşük kalitede olmasıydı. The Punisher, kesinlikle beklentilerimin üzerine çıkabilmiş bir dizi olma özelliğine sahip. Bu nedenle de yıl boyunca izlediğimiz diğer tüm dizilerden daha fazla beğenilmeyi hak ediyor.
 2. Stranger Things
 3. Mindhunter
 4. 13 Reasons Why
 5. Ozark